Ako to už býva u mňa zvykom, rada vymýšľam, skúšam a učím sa novým veciam. Pred niekoľkými mesiacmi som sa začala pohrávať s myšlienkou, že by bolo fajn, keby som výšivky zakomponovala do niečoho, čo by mohli moje zákazníčky nosiť deň čo deň nezávisle od ročného obdobia - čo je trošku smola pri nosení sukničiek :)) A zrazu, jasné, urobím tašky! S veľkou chuťou som sa do toho pustila, jednoduchý strih si pripravila, veľkosť prispôsobila.

V mojom ateliéri už istý čas stál v skriniach aj vhodný materiál - béžový a čokoládový ľan, režné plátno, výstuhy, dokonca aj moje náčrty na vankúše, ktoré sa mi veľkostne presne hodili, takže som sa do výroby mohla s chuťou pustiť. Špeciálne som sa s myšlienkou výšiviek pohrávať ani nemusela, tašky som už mala vysnívané v hlave :)) A motívy mám už v ruke, takže som ich len rýchlo načrtla na kusy látok a vyšívala. Výšivka na jednej taške mi trvá zhruba dva dni - rada vyšívam precízne a radšej pomalšie. Hotové kusy som pozošívala a následnej prišla tá najkrajšia, finálna časť - mohla som začať uvažovať, ktorá koža, na ktorú tašku. Môj drahý odviedol chlapskú robotu s nitmi a kladivom a ja som v našej dielni držala hotové prvé kusy, ktoré som nechcela ani pustiť.

(Po každej hotovej taške som povedala, že táto bude moja! Samozrejme, že nemám ani jednu :D)

Fotenie dopadlo na výbornú! Atmoška v Španej Doline je vždy čarovná a slniečko svietilo na hodinku akurát ako pre nás. Maťka Cimermanová odviedla perfekntú robotu za foťákom a tak Vám môžem predstaviť týchto 5 kusov tašiek s ľúbostným motívom. Každá z tašiek dostala staré slovanské meno.

POĽANA

Vyšívaná taška Poľana vznikla v našej dielni ako prvá a ako prvá sa aj predala :)

SLAVENA

HORANA

S mojím ❤ horárom. Taška preto nesie názov Horana - farby lesa. Je to najmenšia taška zo série.

JASNA

Najvyšívanejšia :))

ŽIVENA

Moja srdcovka :))

Majte krásny pracovný týždeň! ❤

Karolína